Krádež auta je jedním z nejčastějších typů trestného činu a mnoho lidí už bohužel zažilo ten hrozný pocit, když jim někdo vykradl auto nebo alespoň někoho takového znají. Auta jsou pro lidi jedny z nejvíce ceněných věcí, co se majetku týče. Být obětí loupeže není nic, co byste chtěli zažít na vlastní kůži. Dokonce ani v případě, že zloděj neodešel s vaším autem navždy pryč – stačí už jen ta představa zloděje sedícího za volantem vašeho vozu, jak se ho snaží ukrást či vykrást, a to je pro mnoho lidí opravdu frustrující. Alarm do auta je v takových situacích neskutečnou pomocí a denně zachraňuje vozidla mnohým majitelům před krádeží nebo vandalismem. V dnešní době je autoalarm skutečně nezbytností.
K čemu slouží takový alarm do auta?
Alarm do auta je elektronické zařízení, které je nainstalováno v autě za účelem zabránit krádeži nebo vykradení vozidla. Je mnoho typů autoalarmů a je na vás, který si zvolíte. Některé mají sirénu, jiné zase dálkové ovládání či pager a jsou i takové, které můžete lokalizovat díky GPS signálu. Alarm do auta si můžete vybrat z jednocestného, dvoucestného či GPS alarmu, každý má své výhody.
Jednocestný alarm do auta
Tento alarm do auta je jakýmsi základem a je také nejčastější volbou majitelů vozidel. V podstatě jde o sirénu, která je umístěna v autě a při určitém pohybu, úderu nebo násilném vstupu se siréna spustí. Pro zloděje není nic příjemné vykrádat auto při takovém hluku a představuje to velké riziko, že se někdo v nejbližších vteřinách objeví u auta. Nevýhodou je, že pokud jste od vozidla dále, sirénu nemusíte slyšet.
Dvoucestný alarm do auta
Dvoucestný alarm do auta je už o něco lepší, protože kromě sirény, která může, ale nemusí být zapnuta, obsahuje i ovladač – pager. Při pokusu o krádež začne váš pager automaticky vysílat signál, že se ve vozidle něco děje. Přitom zloděj nemusí mít ani ponětí, že spustil poplach, pokud si například sirénu vypnete. Nevýhodou je opět dosah a to do cca 500m.