Se svatbou se pojí různé zvyky a tradice. Pro některé to je zbytečnost, ale někteří se v tom vyžívají. Tradice se také dědí z rodin na rodinu, někteří o nich totiž ani neví a proto je nenapadne je provozovat. Klasická svatba začíná obřadem, pokračuje hostinou a končí zábavou. Na samotnou svatbu nikdo sám nepřijde, proto je potřeba hosty pozvat. Někdo volí jednoduchý způsob a to rozeslání svatební ho oznámení poštou, ovšem tradicí je si oznámení vlastnoručně vyrobit a před jej hostům osobně. Cesta na obřad je také důležitá a představuje další zvyk a to takový, že první na místě má být ženich a jako úplně poslední nevěsta. Na nevěstu se většinou nedočkavě čeká, protože se neví v jakým šatech dojede.
Šaty novomanželů jsou také důležitou součástí celé svatby. Je samozřejmostí se obléci slavnostně a slušně, proto se dámy oblékají do krásných zdobených a honosných šatů bílé barvy a pánové s nimi ladí bílou košilí. Bílá svatební košile s perfektně padnoucím oblekem je tradiční pánský svatební outfit. Zajímavostí je, že se nedoporučuje pánům volit jako doplněk motýlka, aby nevěstě po svatbě ihned neuletěl.
Bílá svatební košile – svatební zvyky a tradice
Následují svatební prstýnky, rozbití talíře, házení rýže nebo okvětních lístků na novomanžele, vypouštění holubů a při přesouvání na místo kde se odehrává hostina se jede v nazdobených autech, které po dobu cesty troubí. Na hostině jsou nachystané sladké svatební koláčky a následuje svatební přípitek. Při jedení polévky, mají spolu novomanželé společný bryndák, aby si nevěsta chránila své bílé šaty a ženich čistou bílou košili. Následuje klasická svíčková a společné rozkrajování dortu.
Jakmile svatebčanům slehne z výborného jídla, hází nevěsta kytici nezadaným dívkám a novomanželé započnou oslavy prvním novomanželským tancem. Dále probíhá zábava v plném proudu, než se novomanželé odeberou do svých lóží a tím zakončí jejich významný svatební den.